Dzień Wiosny – 2018 „Żyj smacznie, zdrowo i na sportowo”

W dniu 21.03.18 cała społeczność szkolna świętowała nadejście wiosny. I mimo iż ten dzień jest powszechnie znany jako „Dzień wagarowicza” to frekwencja w tym dniu wynosiła prawie 99%.

Impreza odbyła się pod hasłem „Żyj smacznie, zdrowo i na sportowo”. Wcześniej, zostały przeprowadzone lekcje, mające na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania.

W trakcie całodniowej imprezy uczniowie klas VI i VII SP oraz II i III gimnazjum walczyli o tytuł „Najbardziej wysportowanej/zgranej klasy naszego Gimnazjum”. Uczestnicy zmagali się aż w 10 konkurencjach, zarówno sportowych, rekreacyjnych, ale także w konkursie plastycznym  i kulinarnym.

Konkurs kulinarny był główną częścią imprezy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przedstawiciele klas mieli za zadanie przygotować dietetyczne, niskokaloryczne dania oparte na grze edukacyjnej „YEDZO”  – z ogólnopolskiego programu edukacyjnego prowadzonego przez markę WINIARY – „Żyj smacznie i zdrowo” – jest to już 8 edycja w której bierze udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi w całej Polsce.

Uczestnicy mieli udostępnione urządzenia, które ułatwiały im pracę. Po trzygodzinnej pracy z zachowaniem higieny osobistej oraz higieny miejsca pracy (fartuszki, rękawice) na przepięknie udekorowanych stołach pojawiły się takie smakołyki jak: chrupiące bagietki z łososiem, zdrowe burgery, pyszna niskokaloryczna domowa pizza, sałatki warzywne,  domowa tortilla z kurczakiem i papryką, kurczak nadziewany oraz wiele owocowo-warzywnych koktajli. Hasłem przewodnim była „Klasówka” lub „Impreza” . Jury oceniało potrawy pod wieloma aspektami: estetyka miejsca pracy, wygląd, niska kaloryczność i oczywiście walory smakowe. Wszystkie przygotowane propozycje były niesamowicie smaczne, a ich wyglądu nie powstydziłaby się żadna pięciogwiazdkowa restauracja.

Jedzenie zostało wykonane na wysokim poziomie, a ponieważ w naszej szkole nic się nie marnuje, resztki produktów zostały wykorzystane w konkursie plastycznym. Kasza manna, mąka, mak, papryka, pieprz, curry służyły uczniom do zilustrowania wylosowanych dyscyplin sportowych.  Plakaty również zostały przygotowane z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Wyobraźnia młodych ludzi widać jest ogromna gdyż prace były przepięknie wykonane i tak jak w przypadku kulinariów wskazanie tych najlepszych było trudne.

Końcowym aspektem było zliczenie punktów z każdej konkurencji i ogłoszenie wyników. Puchar wręczyła pani Dyrektor – Agnieszka. Lipska, a powędrował on do klasy IIIa, która w ostatecznym rozrachunku okazała się najlepsza!

IMG_3579

Dzień minął szybko, pełen wrażeń smakowych, wizualnych jak i sportowych a chłopcy i dziewczęta z żalem rozeszli się do domów po rozdaniu nagród. Takie imprezy są miłą odskocznią od codziennej nauki i rutyny. Nad całością imprezy czuwali jej organizatorzy – p. Iwona Błońska oraz p. Hubert Szymczyk wraz z p. Marzeną Kuzdak i p. Robertem Soboniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s